DÁRKY A DÁRKOVÉ BALÍČKY PRO FIRMY

JAKÉ DÁRKY SE HODÍ ABYSTE NEURAZILI A JAKÝM JE VHODNÉ SE VYHNOUT?

Každého jistě potěší poděkování za spolupráci či drobnost na Vánoce formou dárku nebo balíčku, nemusí být velký, ale postačí i malá drobnost. Občas je problém najít takový typ dárku, aby neurazil. Zkuste si zjistit, jaký má váš obdarovaný preference a co by mu udělalo radost.

Tady je pár tipů jak potěšit a neurazit:

  • dárek se bude lišit pro muže a ženu
  • má nějakou dietu (třeba ze zdravotního hlediska)
  • měli byste si zjistit jestli obdarovaný nemá nějaké alergie, třeba na (laktźu, lepek)
  • jestli jí maso (je vegetarián nebo vegan)
  • je abstinent
  • nebo žena, která zrovna čeká miminko (pro tu jako dárek není moc vhodný alkohol)
  • a pozor na kosmetiku, mohlo by se zdát, že to myslíte dobře, možná by to někoho i potěšilo, ale jiní by si to mohli vynaložit špatně, že jim něco naznačujete (třeba zvýšení hygieny).

JAK A Z ČEHO POSKLÁDAT BALÍČEK?

Hotový balíček by měl lahodit oku. Proto je namístě ho nejen pěkně barevně sladit, ale také hezky zabalit. První pohled nám vždy napoví, kolik času nad tím asi člověk strávil. Zkoušejte různé varianty jak jedlých tak nejedlých dárků, nebo je můžete mezi sebou zkombinovat.

Materiál vhodný na zabalení dárku nebo balíčku:

  • jedlý dárky se hodí zabalit do celofánové folie
  • nejedlý dárky budou pěkně vypadat v krabičče vystlané například pilinami, zabalené do přírodního papíru a svázané přírodním provázkem.

A jaké dárky potěší?

JEDLÉ DÁRKY

Pro muže – věřím, že pánové jistě ocení dárek nebo balíček formou slaných dobrot, zkuste zvolit dobrou uzeninu jako je klobáska nebo fuet, k tomu můžete přidat slané oříšky (mandle, pistácie, kešu), chutney (marmeláda na slano, která se skvěle hodí k sýrům) a víno.

Dejte si pozor, pokud je váš klient vegetarián, nemusel by takový typ dárku úplně ocenit. Radost by mohl udělat balíček sýrových dobrot (francouzské nebo italské sýry), k tomu můžete přidat sušená rajčata, víno a balíček je na světě.

Pro ženy – jak se říká, ženy jsou něžné bytosti a ty je potřeba si hýčkat. A takový sladký dárek jistě potěší každou ženu. Na výběr je toho opravdu hodně.

Taková zdravější verze balíčku by mohla být ze sušeného ovoce obalovaného v hořké čokoládě, medu s oříšky, čajů a velkým hitem za posledních pár let jsou oříškové krémy (pistáciový, kešu nebo slaný karamel).

A méně zdravější verze balíčku je bonboniéra (ručně vyrobená s pralinkami), sekt nebo šampaňské (spíše bych volila růžové), marmeláda (můžete zvolit i netypickou chuť třeba citronovou, mangovou nebo pomerančovou).

NEJEDLÉ DÁRKY

Pro muže – milovníky vaření potěší dřevěné prkénko vyrobené z kvalitního kusu dřeva (jasan, javor, ořech), když si budou připravovat lahodný pokrm, jistě si na vás vzpomenou.

Vášnivci, kteří mají rádi po večeři dobrou whiskey a k tomu nějaký ten tabák, nepohrdnou doutníkem nebo dýmkou.

A ti co mají rádi víno? Určitě bude vhodné darovat kvalitní set na otevírání vína.

Netradičním dárkem mohou být ponožky, které najdete v různých barvách, veselé, barevné, s motivem, a nebo dokonce každá může být jiná.

Pro ženy – co takhle zkusit darovat voňavou pěnu do koupele a ještě k tomu přírodní (levandulovou, s mořskou solí, nebo s květy), relax po práci vždy přijde vhod.

Svíčka, která provoní krásně celý interiér a ještě k tomu bude přírodní? Skvělý dárek, svíček je na výběr opravdu hodně, lepší je volit přírodní, které jsou bez parafínu buď z (včelího vosku, sóji), vydrží vonět mnohem déle.

S diářem jdou zápisky schůzek mnohem lépe, na výběr jsou i netradiční (dřevěný), dárek, který se hodí a potěší.

A hrníčky? Mohou být s motivem, s úsměvným psaním, nebo pestře barevný, na kávu nebo čaj, a jak se říká hrnečků není nikdy dost, takže další tip na dárek.

Po pány i dámy se hodí pero, jde o luxusnější dárek, který bývá nejen hezky zabalený, ale klient ho využije každý den, a věřte, že u takového dárku si na vás rád vzpomene.

A JAK A KDE ZJISTIT INFORMACE CO BY UDĚLALO FIREMNÍM KLIENTŮM/ZÁKAZNÍKŮM RADOST?

Opatrně se jich ptejte, co je baví, o co se zajímají, jaké mají koníčky, jak tráví svůj čas.

Jestli rádi vaří, pečou nebo grilují, jezdí na ochutnávku vína, dopřejí si rádi relaxaci, sportují, a nebo jen tak odpočívají při sklence dobrého aperitivu.

Nejen, že se o nich dozvíte spoustu cenných informací, a budete mít tip na dárek, ale věřte, že se třeba časem mezi vámi prolomí ledy a kdo ví, třeba se z vás stanou přátelé.

KDY DÁVAT DÁRKY?

Nejlepší čas je o Vánocích, lidé stále někam spěchají, aby měli upečený, ještě stihli uzavřít nějakou tu schůzku, dodělat poslední resty. Ale vlastně rozbalováním dárků o Vánocích začíná klidná atmosféra, tak proč ji neudělat klientovi o pár týdnů dříve, bude mít radost, že jste si na něho vzpomněli.

Další vhodná doba na předávání dárků jsou uzavření obchodních schůzek, takový příjemný závěr, klient je spokojený a jako bonus dostane dárek, dobré reference se jen pohrnou.

A JAK VÁM MŮŽEME POMOC MY?

Jsme firma, která vyrábí voňky. Klient, který od vás obdrží dárek nebo balíček, neuvidí, od koho ji vlastně dostal po nějaké době. Můžete mu to připomenout voňavým dárečkem, který necháte uvnitř nebo venku balíčku.

U nás si můžete vybrat ze spoustu tvarů, vůní a barevných škál, klient si voňku může pověsit třeba do auta a bude ji mít tak neustále na očích. Jsme tu pro vás, abychom vám poradili a vše dohromady sladili, aby byla spokojenost na obou stranách, jak na vaší tak na zákazníkové straně.